گاهی وقت ها هم متاسفانه برخی اشخاص با جدا کردن بلدرچین های سفید ادعاهایی راجع به در اختیار داشتن یک نژاد اصلاح گردیده و ویا نژاد وایت انگلیسی دارند که تا روز جاری هیچ کدام اثبات نشده و معمولا نوعی ی و سوء به کارگیری از نا دانایی مردمان می باشد . 
هر نوع داعیه نسبت به در اختیار داشتن نژاد مختص باید با مدارک دارای اعتبار که شامل جواز های سازمان دامپزشکی برای ورود و سند فارم مبدا و اسناد حمل و نقل قابل بررسی می باشد و کافیست تا از اداره دامپزشکی کل کشور اداره طیور یک استعلام ساده بگیرید و متوجه گردید در طول سالهای پیشین تا مدت نگارش این نوشته هیچ بلدرچین اصلاح نژاد گردیده ای به رخ تجاری و انبوه وارد مرز و بوم نشده هست . 

مقدار 
و طریق مصرف دان بلدرچین تخمگذار یک عدد از با اهمیت ترین کارها در رویش و نگهداری بلدرچین تنظیم یک دان بلدرچین مناسب و با کیفیت می باشد . اعتنا نمائید غذای بلدرچین ها در هر مقطعی از سن پرورش و یا تخمگذاری فرمول متفاوتی دارااست و عدم توجه به نیاز های غذایی بلدرچین موجب می شود تا مزرعه پرورش بلدرچین شما دچار معضل گردیده و در شایسته ترین موقعیت ممکن سود آوری اقتصادی خویش را از دست دهد و یا این که با تلفات سنگین روبرو شوید . 

یک بلدرچین تخمگذار در طول ۲۴ ساعت حدود ۲۸ تا ۳۲ گرم دان مخصوص نیاز دارااست که معمولاَ طی دو الی سه مرحله بایستی در اختیار گله قرار گیرد . بهترین بازه زمانی ها یک بار در ابتدای صبح و یک توشه در حوالی دوره پس از تخمگذاری می باشد . بعضی اقلام مورد به کار گیری در دان بلدرچین مشتمل بر : دانه ذرت ، کنجاله سویا ، دانه گندم ، کنجاله کا ، نمک ، روغن سویا ، پودر صدف ، سبوس گندم ، پودر یونجه ، پودر ماهی ،پودر گوشت و …می باشد . 

غذای 
بلدرچین تخمگذار 
سایز آسیاب دان بسیار اهمیت دارااست دان های آردی سبب ساخت غبار شده و علاوه بر پرت شدن سبب بیماری های تنفسی می شود و قطعات خیلی تبارک بوسیله بلدرچین ها برداشته نمی شوند و مخلوط فرمول دان در هنگام اخذ دان به وسیله پرنده تغییر می نماید . 
برای اطلاعات عمده به مطلب : دان بلدرچین ( غذای بلدرچین ) را چه‌طور بسازیم؟ مراجعه کنید 
چنانچه از دان پلیت شده استفاده می کنید از پلیت های سایز** به کارگیری شود . سفارش ما به کار گیری از دان پلیت هست دان پلیت سبب می شود تا تمام اقلام باطن دان را بلدرچین اخذ کند . همچنین اندازه پرت دان به حداقل ممکن کاهش پیدا می نماید . دقیقا این اختلاف ۴ گرمی میان ۲۸ تا ۳۲ گرم برای همین مسئله مطرح شده، مزارعی که از دان آسیابی پودری به کارگیری میکنند برای آنکه کمی از دان به خارج از دانخوری ها و یا این که به رخ گرد و غبار باطن تالار منتشر می شود بایستی میزان بیشتری دان در اختیار پرنده قرار دهند . 

توزیع دان در بخش اعظم قفس های رویش بلدرچین تخمگذار به چهره دستی در دانخوری های نصب گردیده جلوی قفس که به صورت تراف قرار دارا هستند انجام می شود . برای توزیع دقیق دان و جلوگیری از خسارات احتمالی وارده مسئول مزرعه می بایست کارگر توزیع کننده دان را نسبت به موارد تحت یادگرفتن دهد . 

۱- 
حساب و کتاب دقیق میزان دان به تعداد پرنده، و تهیه و تنظیم یک واحداندازه گیری مناسب : برای اینکار آغاز بایستی در نظر بگیریم که هر یک متر از طول دانخوری در اختیار چند پرنده قرار داراست . (مثلا ۲۵ پرنده) آن گاه مقدار دان قضیه نیاز (حدود ۳۰ گرم ) برای یک روز را در تعداد پرنده ضرب میکینم ( ۳۰گرم * ۲۵ پرنده =۷۵۰ گرم) هم اکنون مشخص و معلوم می کنیم یک سری بار در روز قرار هست به بلدرچین ها دان توزیع کنیم که معمولا ۲ بار در روز می باشد . درحال حاضر میزان دان مصرفی یک روز را تقسیم بر تعداد دفعات دان ریزی می‌کنیم ( ۷۵۰ گرم / ۲ بار توزیع دان = ۳۷۵ گرم ) . هم اکنون یک پیمانه تهیه و تنظیم میکنیم ۳۷۵ گرم دان عمده داخل آن جا نشود . 

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : بلدرچین ,پرنده ,اختیار ,پلیت ,تخمگذار ,توزیع ,بلدرچین تخمگذار ,پرنده قرار ,غذای بلدرچین ,اختیار داشتن ,طریق مصرف
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

واردات انواع نژاد سگ مدافعان حرم فرکتالیته مجاهد عصر طراح دکور طلا و جواهر توسعه کسب و کار نابترین آهنگ ها مجلات معتبر علمي مدافعان حرم هیئت شاهزاده محسن(علیه السلام) کرج