انگیزه از رویش جوجه مرغ فراهم کردن مرغ هایی سالم و بدون خلل میباشد که برای رشد دهنده میزان زیادی تخم مرغ دارای کیفیت ایجاد نمایند .( 60 تا 70 درصد تلاش فنی مرغ ها در مزارع پرورش مرغ تخمگذار به بازه پرورش بستگی دارد) . 
به نفع پرورش دهنده است که مرغ ها به طور مناسب و یکنواخت رویش یابند . در شرای از سامانه های غیرسنتی به کار گیری می‌کنیم باید به مرغ ها چگونگی درست خارج رفتن از تالار را یاد بدهیم تا بتوانند وارد بخش تخمگذاری شوند و به آب ، دانه و آشیانه های تخمگذار برسند . 
چرخه رشد وقتی پیروزی آمیز است که مرغها یکنواخت باشند، هنگام تحویل دادن، وزن خیر داشته باشند و به فرض آنکه رشد دهنده مرغ بعد از آن از تحویل به دست آوردن مرغ ها به نیکی از آن‌ها نگهداری کند، اغاز خیر در مزرعه رشد مرغ تخمگذار داشته باشند . 


روزهای 
آغازین در عمل کردن با جوجه های یک روزه بایستی اعتنا به خرج بخشید و شماری نکات کلیدی را به یاد داشت . جوجه هایی که ابتدا خوبی داشته باشند مهار کردنشان آسانتر میباشد . در ابتدا فرآیند پرورش؛ وزن بیشتر دارند، یکنواخت تر هستند، حالت بهداشتی بهتری دارا‌هستند وآسانتر به بضاعت ژنتیکی میرسند . 
گذشته از وصال جوجه ها بابد کارکرد مناسب تمامی چیز در مرغداری را بیازمائیم: سامانه گرمایشی، تهیه کننده های دما، سامانه ی تهویه، سامانه دانخوری و آبخوری(فشار آب در نیپل ها، عاری بودن آب از مواد ضدعفونی کننده و زایدات) و سامانه نور و روشنایی . اطمینان از پاک بودن آب از میکروب ها نیز اصلی است . به علت بالا بودن دما در سالن باید یک روز قبل از رسیدن جوجه ها آب را عوض کرد . 
قبل از رسیدن جوجه ها، بر اساس آنکه دمای بیرون چه مقدار باشد می بایست سالن را 24 تا 48 ساعت گرم کرد یا به مدت چهار روز دمای مناسب جوجه ها را برقرار کرد (20، 25، 28، 38 سانتی گراد هنگام رسیدن جوجه ها) . تنها هوا نیست که باید دمای مناسب داشته باشد بلکه کل تیم اعم از نرده ها، کاغذها، سامانه ی دانخوری و اب آشامیدنی بایستی این مدل باشد . آب سرد(کمتر از 20 رتبه سانتی گراد) به کاهش گرمای تن سبب ساز میگردد زیرا جوجه یک روزه نمیتواند گرمای تن خویش را تهیه کند . می بایست اطمینان حاصل کنیم که دما در تراز جوجه ها دربین 30 تا 35 جايگاه سانتی گراد باشد . در سامانه رشد در بستر دمای بستر باید حدودا 30 درجه سانتی گراد باشد که با دماسنج مادون قرمز‌رنگ قابل میزان گیری میباشد . 
رطوبت نسبی را هم باید آزمون کرد(حداقل 55 درصد) . در عصر هایی که هوا سرد می‌باشد در صورتیکه به گرمای اضافی نیاز باشد، افشانه ای بایستی روی گرماساز نصب کرد یا دو سطل آب روی حیطه چنگ زدن مرغ ها پاشید که به شیوه شگفت آوری کارساز می باشد . 
می بایست مواظب سطح دی اکسید کربن باشیم، درصورتی که برای مثال در زمان های سرما اندازه تهویه خیلی اندک باشد تراز دی اکسید کربن ممکن می باشد افزایش یابد . اگرجوجه ها سست و بی حالا باشند و خودمان نیز اندکی شم سردرد و منگی میکنیم احتمالا باید تهویه را تقویت کنیم . 
فهرست بازنگری ای پایه گذاری کردن کنیم و در گذر زمان آن را اجرا و تصحیح کنیم . به این ترتیب هیچ چیز مهمی را فراموش نمی کنیم . 


کیفیت 
جوجه های یک روزه 

کیفیت جوجه ی یک روزه بازتابی از وضعیت مرغ مادر و فرآیند جوجه کشی است . جوجه ی مرغهای مامان جوان کوچکتر هست و برای مثال به دما و رطوبت بیشتری نیاز داراست . برای آنکه به برداشت صحیحی از وضعیت مجموعه جوجه های یک روزه برسیم بایستی دست کم بیست جوجه را وارسی کنیم . در فاصله هنگامی در بین خارج داخل شدن جوجه از اتومبیل جوجه کشی تا رسیدن به سالن، دمای تن جوجه افت می کند . جوجه هایی را که در دمای 37 رتبه از کامیون پیاده می کنند در تعدادی روز در آغاز به مقدار 10 درصد تلفات دارا هستند . در صورتی‌که در قضیه دمای تن جوجه ها اطمینان نداریم می بایست با دماسنج گوشی در مقعد جوجه اندازه گیری کنیم . 


اخلاق و رفتار 
گروه جوجه های یک روزه 

خلق جوجه ها شاخصی کلیدی برای عادی بودن اوضاع هست . پس از وصال جوجه ها، باکس های حاوی جوجه ها را در سالن پخش می‌کنیم . جوجه ها را کنار آب و دانه قرار می دهیم و دو ساعت به دو ساعت به آنان سرکشی می‌کنیم . 
در‌صورتی‌که جوجه ها در کل گوشه و کنار پخش شوند یه معنای آنست که شرایط دمایی و تهویه خوب می‌باشد . 
درصورتی که جوجه ها در جاهایی تجمع کنند؛ جنب و جوش پاره ای داشته باشند ؛ شروع به تکان نکنند و گیج به نظر برسند نشانگر آنست که دما خیلی زیر می باشد . 
در حالتی که جوجه ها از رفتن به جاهای خاصی دوری کنند ممکن می‌باشد در آن جاها کوران وجود داشته باشد . 
در صورتیکه جوجه ها با بالهای پهن روی زمین نشسته باشند، به نظر می‌رسد که نفس نفس می زنند و استارت به جیک جیک نمایند ، نشانگر آنست که هوا خیلی گرم است و یا دوی اکسید کربن خیلی زیاد میباشد که می بایست اندازه گیری شود . 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

از سر نو غزل خانوم... معتبر ترین سایت پیش بینی فوتبال خاطرات من به عنوان مادر و همسر William بازار یراق معرفی و بررسی ابزار اندازه گیری ، تجهیزات آزمایشگاهی و ابزار دقیق - آریان تجهیز آشپزخونه دانلود آهنگ جدید با لینک مستقیم نسیم فرکتال خرید سرور اچ پی