شایع 

ترین بیماری های قناری 1) 

چاقی در قناری یک عدد از شایعترین بیماری های قناری که در اثر ناچیز توجهی پرورش دهنده به وجود می آید، چاقی قناری میباشد . این بیماری در اثر تغذیه بیش از حد پرنده از تخم مرغ آب پز، دانه های روغنی مثل ارزن و تخم آفتابگردان، تغذیه بیش از حد مجاز و … به وجود می اید و سود آن به وجود وارد شدن بیماری های ثانویه مثل پرریزی، عدم تخم گذاری، تنگی نفس، اندک تحرکی و … می باشد . برای خودداری از پیدایش چاقی در پرنده به طبع باید اذن پرواز را به او بدهید و قفس بزرگی را برای وی تهیه کنید، هم چنین می بایست از دانه های قلیل چرب، میوه ها و صیفی جات تغذیه کند . 

ماشین جوجه کشی

2) 

اسهال در قناری این بیماری هم در اثر وارد آمدن شُک دمایی، استرس، ترس، تغذیه با غذای ناسالم و … به وجود می اید و فیض آن آبکی بودن فضولات پرنده، کثیف بودن دور و بر مخرج و ضعیف شدن پرنده می باشد، برای پرهیز از بروز چنین بیماری مسلما باید درجه دمای محفظه را در محد متعادلی اثبات نگه داشت و از تولید هر مدل رمز و صدای مضاعف و رعب و وحشت خودداری نمود . 


3) 

یبوست در قناری این بیماری در اثر تغذیه تکراری و نامطلوب تولید خواهد شد، بدین ترتیب برای خودداری از این بیماری حتما قناری را با انواع میوه ها و صیفیجات تغذیه کنید، از علایم این بیماری می بضاعت و توان اذعان کرد که پرنده هنگام دفع فضله با خلل مواجه می شود و مدام دُم می زند . 


4) 

ورم روده در قناری این بیماری در اثر تغذیه از مواد غذایی فاسد و ناسالم به وجود می آید و عامل ها بیماری زا در سراسر روده پرنده پراکنده می شود و به راحتی می بضاعت رگ های خونی سیاه رنگ را در ذیل شکم پرنده مشاهد نمود، از علایم این بیماری می بضاعت سستی و بی حالی، اسهام، عدم بضاعت و توان در جفت گیری و تخم گذاری و… اشاره نمود . برای معالجه این بیماری مطلقا بایستی با مشاوره دامپزشک از آنتی بیوتیک های مطلوب استعمال نمود و مواد غذایی را به فیس تازه و شسته گردیده در اختیار آنان قرار دهید . 


5) 

آبله در قناری این بیماری هم عامل ویروسی داراست و ادله تکثیر دهنده آن سبب ساخت نقاط سفید، قرمز و یا زرد رنگ بر روی راز و گردن و پر و بال های پرنده خواهد شد . عامل تکثیر دهنده این بیماری از بیرون می باشد براین اساس در چهره تماس قناری ها با پرنده های وحشی و یا این که تازه خریداری شده احتمال سرایت بیماری وجود خواهد داشت . 


سود 

گیری کلی : در این مقاله کارایی شده تا خلاصه ای از نکات و تکنیک های اصلی در رشد قناری و جوجه کشی از آن خدمت شما آموزش داده شود، پرورش این پرنده بسیار لذت بخش و سرگرم کننده خواهد بود به شرطی که تمام نکات گفته شده در این مطلب را مد لحاظ قرار دهید . قناری ها دارنده دوستداران متعددی در بین مردمان می باشد و اشخاصی می باشند که برای داشتن آنها حاضرند یک‌سری میلیون بپردازند، براین اساس رشد این پرنده کوچک میلیون ها تومان درآمد برای شما خواهد داشت . 

در صورتی که نیاز به هر مدل م کردن داشتید و یا این که سوال، پیشنهاد و یا نفد خاصی داشتید از روش بخش نظرها با مدیران وب سایت در دربین بگذارید . 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حیات عند رب قلب زندگی لاستیک سواری فالکن Serina آموزش استخراج و دریافت بیت کوین تدریس خصوصی زیست شناسی - معلم خصوصی